Düşünceler Kutusu Beyin

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu.

Kurumsal Hakkımızda

Eğitim Gönüllülerinin varoluş nedeni 6-14 yaş grubu çocuklarımıza devlet tarafından verilen temel eğitime katkıda bulunmak ve onlara yaşam becerileri kazandırmaktır.

Eğitim Gönüllülerinin amacı; İlköğretim çağı çocuklarımızın Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunacak eğitim programları ile etkinlikler oluşturmak ve uygulamaktır.

Çocukların yaşam becerilerini geliştirmek ve temel eğitimlerine destek vermek amacıyla sanat, spor, bilim ve çeşitli alanlarda geliştirilen birçok eğitim programımız ve etkinliklerimiz, çocuk merkezli eğitim yöntemlerinin kullanıldığı aktif öğrenme ortamlarında uygulanmaktadır.

Standart eğitim programlarımızın yanı sıra, yöresel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak, gönüllülerimizin ilgi alanları doğrultusunda oluşturulan çocuğa ve aileye yönelik serbest etkinlikler de (el becerileri, spor, dans, tiyatro) gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kulüp çalışmalarıyla çocukların ilgi duydukları alanlarda kendilerini daha da geliştirmeleri sağlanmaktadır.

Eğitim Gönüllüleri Eğitim Programlarını Türkiye'nin dört bir yanında kurduğu Eğitim Parkları, Öğrenim Birimleri, İl Temsilcilikleri ve Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri'nde Gönüllüler aracılığı ile hayata geçirmektedir.

TEGV internet sitesi için tıklayınız.

madebycat ®