Düşünceler Kutusu Beyin

Düşünmeyi Öğreniyorum Projesi çocukların sözel, sayısal becerileri, yaratıcı problem çözme becerisi, mantıksal çıkarım becerisi ve yaratıcı düşünme becerisi alt boyutlarında gelişmesini hedeflemektedir.

Düşünmeyi Öğreniyorum Eğitim Programı Hakkında

Düşünmeyi Öğreniyorum Projesi çocukların sözel, sayısal becerileri, yaratıcı problem çözme becerisi, mantıksal çıkarım becerisi ve yaratıcı düşünme becerisi alt boyutlarında gelişmesini hedeflemektedir. Proje danışmanları Uzman Pedagog Sibel Şengül ve Esra Düzgün Baytekin tarafından üç farklı yaş grubu için farklı tasarlanmış on haftalık bir içerik hazırlanmıştır. 10 haftalık eğitim programının 1 haftası gezi ve 1 haftası şenlik olarak tasarlanmıştır.

Projenin temelinde düşünmenin öğrenilebilecek, geliştirilebilecek zihinsel bir süreç olması vardır. Bu proje özelinde çalışma kâğıtları, posterler, oyun kartları ve gönüllü kitapları ile on haftalık içerik oldukça renkli bir kurgu içerisinde çocuklara sunulmaktadır. Her hafta için ayrı tasarlanmış "Düşünce Posta Kutusu"nu gönüllü abla ve ağabeyleri çocuklarla birlikte açıyorlar, kutu içindeki oyun ve çalışma kâğıtları ile çocuklar ve gönüllülerimiz farklı düşünme disiplinlerini oyunlar yardımıyla birlikte tanıyorlar. Programın içeriğine destek olacak online oyun ve çalışma kağıtları da yine çocuklara projenin internet sitesi üzerinden sunulmaktadır.

madebycat ®